
BlueGhost Update
Jakým způsobem mohou nejnovější digitální technologie, umělá inteligence, webové aplikace, automatizace nebo virtuální a rozšířená realita proměnit způsob života i fungování celé společnosti? Jak mohou inovativní myšlenky a přístupy obohatit život každého z nás a přinést novou inspiraci do IT, byznysu, marketingu i tradičních odvětví? Tyto otázky si klade BlueGhost, softwarová společnost zabývající se vývojem webových aplikací, a odpovědi hledá u těch nejpovolanějších – inovátorů, IT odborníků, vědců, výzkumníků, designerů, influencerů, podnikatelů, manažerů a marketérů, lídrů ve svých oborech.
V každé epizodě vám Miky Škoda a jeho hosté představí aktuální trendy a originální vize zítřka, příležitosti v oborech, v nichž se hosté pohybují, i problémy a výzvy, kterým se věnují. Můžete se těšit na neotřelé rozhovory o přesahových tématech, jako jsou inovace, vývoj, technologie, design, marketing, podnikání, vzdělávání, výzkum, udržitelnost, seberozvoj, leadership a mnohé další. Nalaďte si poslech plný neotřelých řešení, nápadů a osobností a buďte up to date s BlueGhost Update.
BlueGhost Update
Logo za milion? O soutěžích a městských vizuálech s konzultantem z Czechdesign
Radim Tuček je konzultant a „spoluředitel” ve společnosti Czechdesign. Má za sebou desítky kreativních soutěží, kde v roli poradce pomáhal městům, institucím i soukromým firmám nalézt nejlepšího designéra pro jejich vizuální styl. V rozhovoru s ním se dozvíte, jak nastavit podmínky designérské soutěže, aby vedly k dobrému výsledku.
Jen málokteré téma související s grafickým designem dokáže vstoupit do veřejné diskuze tak intenzivně, jako nové vizuální identity krajů, měst a obcí. Stačí si vzpomenout na loga a styly Prahy 3, Liberce, Náchoda, Ostravy nebo Pardubického kraje a bezpočet komentářů i novinových titulků, který jejich uvedení doprovázel. Na odborných webech i na stránkách bulvárních deníků se řešilo, zda tři čárky v logu městské části představují nezaplacený účet za pivo nebo, zda severočeská metropole zaplatila stovky tisíc za překlep u jejího názvu.
S trochou nadsázky lze prohlásit, že každý Čech se dnes cítí být kompetentní nejen k vedení národního hokejového týmu, analýze epidemické situace ale i při posuzování vizuálního designu. Lze ale takovou práci hodnotit i jinak než podle subjektivního líbí / nelíbí? Jak se pozná dobře navržený městský styl?